HOME     O NAS     RASA     REPRODUKTORY     SUKI     MIOTY     SZCZENIAKI     GALERIE     LINKI     KONTAKT

   Czeczuga to hodowla zajmująca się dwiema rasami: foksterierami krótkowłosymi i owczarkami środkowoazjatyckimi. Ta witryna jest jednak poświęcona wyłącznie foksikom. Naszym zamiarem jest rozkochanie w nich jak największej liczby osób, aby gładkie foksy cieszyły się zasłużoną dla nich popularnością.

WCZORAJ

   Foksteriery są z nami nieprzerwanie od lat 70-tych. Pierwszą naszą suką była Ch.PL HEXA z Arsenału.
Później przez 15 lat mieliśmy jej córkę, naszą kochaną biało-czarną ZEMSTA ZUZI Awantura - Frajdę.

   Hodowla pod przydomkiem Czeczuga rozpoczęła się od naszej biało-brązowej suczki o imieniu MAGMA Inwazja (dla domowników - Cuxa), która to w 2005 roku, dzięki swoim synom otrzymała tytuł Najlepszej Suki Hodowlanej Klubu Terriera. Cuxa odeszła za Tęczowy Most w lipcu 2013 w wieku 14 lat, zostawiła w domu pustkę... Pamiętamy o niej i obserwujemy, jak jej dzieci, wnuki i pierwsze prawnuki radzą sobie na wystawach i w swoich kochających rodzinach.


DZIŚ

   

   Jedną z dwóch naszych obecnych suk hodowlanych jest córka Cuxy, biało-brązowa Champion Polski, Młodzieżowy Champion Polski, Zwycięzca Klubu 2008, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu 2006 - IMPRESSION Czeczuga - Chanel. Pierwszy miot po węgierskim imporcie - Ch.PL-RUS Agria WATERFALL odchowała w 2008 roku. W lutym 2010 urodziła swój drugi miot, którego ojcem został nasz utytułowany reproduktor Kony. Trzeci miot Chanel, dwóch biało-czarnych chłopaków urodziło się w maju 2013. Ich ojcem jest Int Multi Ch. ACAPULCO Nes Gwadiana (FCI).

   We wrześniu 2008 roku do hodowli dołączyła biało-czarna sunia importowana z Finlandii - Vielfrass VANITY FAIR - Vena. W jej żyłach płyną cenione linie amerykańskie, fińskie i niemieckie. Planujemy pokryć ją psem z naszej hodowli Championem Polski IMPETUS Czeczuga (FCI) - w 2012 lub 2013 roku.
   W lipcu 2009 roku w hodowli zawitał Interchampion, Champion Finlandii i Szwecji - Vielfrass KÖNY - Ken. Jest półbratem naszej Veny, po matce Zwyciężczyni Europy, Championa Hiszpanii i Finlandii - Vielfrass ANASTASIA. A jego ojcem jest importowany z Anglii - Boreham BEAU BRUMMEL. Ken jako reproduktor miał potomstwo w fińskich hodowlach Vielfrass i Texforrier. Już mamy po nim cudną biało-brązową siódemkę. Od lata 2010 przebywa na pewien okres czasu w USA.
   We wrześniu 2009 roku przyjechał do nas młody biało-czarny reproduktor, import ze Szwecji - Bodils HOLMES. Jego rodowód stanowi interesujące połączenie linii fińskich, szwedzkich, niemieckich i amerykańskich. Szybko ukończyliśmy Championat Polski. Niestety odszedł za Tęczowy Most, w tragiczny sposób nam odebrany... :(   Foksy z naszej małej, domowej hodowli wychowywane są od dnia narodzin w naszym domu, razem z całą naszą rodziną i psami. Są pewnie siebie, ciekawskie życia i energiczne.

Doskonale sprawdzają się w agility, polowaniach, na wystawach, czy w roli towarzyszy rodziny i będą dostarczały uśmiechów na twarzach swoich właścicieli przez długie lata.

Nasi wychowankowie zamieszkali w Polsce, Portugalii, na Litwie i w Stanach Zjednoczonych.

Te psy, które biorą udział w wystawach, świetnie sobie na nich radzą, zdobywając uznanie u międzynarodowych sędziów.

Foksy z naszym przydomkiem otrzymały następujące tytuły:
~ 10x Champion Polski
~ 2x Champion Litwy
~ Champion Portugalii
~ Champion Rosji
~ Kandydat na Championa VDH
~ Kandydat na Championa Czech
~ 6x Młodzieżowy Champion Polski
~ Zwycięzca Litwy & Wilna 2006
~ Zwycięzca Specjalistycznej Wystawy Klubu Czech 2009
~ Zwycięzca Klubu Polski 2005 & 2008 & 2010
~ Zwycięzca Klubu Litwy 2005 & 2007
~ Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski 2005 & 2006 & 2009
~ Zwycięzca Rasy Wystawy Klubowej 2005 & 2009 & 2010


My dużo wiemy o foksach :-)